Przewodnik w celu początkujących: Wprowadzenie do kryptowalut

Wprowadzenie: Inwestowanie w kryptowaluty

Pierwszą kryptowalutą, która pojawia się w istnieniu był Bitcoin, kto został zbudowany na technologii Blockchain tudzież prawdopodobnie został uruchomiony w 2009 roku za pośrednictwem tajemniczą osobę Satoshi Nakamoto. W momencie pisania tego bloga, 17 milionów bitcoinów zostało wydobytych zaś uważa się, iż w sumie 21 milionów bitcoinów może zostać wydobytych. Inne w największym stopniu popularne http://www.ufniarz.pl kryptowaluty owo Ethereum, Litecoin, Ripple, Golem, Civic natomiast twarde rozwidlenia Bitcoin, takie kiedy Bitcoin Cash natomiast Bitcoin Gold.

Zaleca się użytkownikom, by nie umieszczali wszystkich pieniędzy w jednej kryptowalucie tudzież starali się stronić inwestowania w szczytowym momencie bańki na rynku kryptowalut. Zaobserwowano, iż porto nagle spadła w dół, podczas gdy jest na szczycie bańki kryptowalutowej. Ponieważ targowisko kryptowalut jest zmienny, użytkownicy muszą wkładać kwotę, na której stratę mogą sobie pozwolić, dlatego że nie ma kontroli żadnego rządu powyżej kryptowalutą, jako że jest to kryptowaluta zdecentralizowana.

Steve Wozniak, współzałożyciel Apple przewidział, iż Bitcoin jest prawdziwym złotem a zdominuje wszystkie waluty, takie podczas gdy USD, EUR, INR a ASD w przyszłości http://www.borejko.pl natomiast stanie się globalną walutą w nadchodzących latach.

Dlaczego pożądane byłoby natomiast z jakiej przyczyny nie powinno się wkładać w kryptowaluty?

Bitcoin był pierwszą kryptowalutą, która powstała, a odtąd z grubsza 1600+ kryptowalut zostało uruchomionych z pewną unikalną cechą gwoli każdej monety.

Niektóre spośród powodów, których doświadczyłem tudzież którymi chciałbym się podzielić, kryptowaluty zostały stworzone na zdecentralizowanej platformie – tym samym użytkownicy nie potrzebują strony trzeciej, ażeby przekazać kryptowalutę spośród jednego miejsca docelowego aż do drugiego, w przeciwieństwie do waluty fiat, gdzie użytkownik potrzebuje platformy takiej jak bank, ażeby tracić finanse spośród jednego konta na drugie http://www.snopkowski.pl. Kryptowaluta zbudowana na nadzwyczaj bezpiecznej technologii blockchain tudzież w pewnej mierze zerowe szanse na włamanie a złodziejstwo kryptowaluty, póki nie podzielisz się pewnymi krytycznymi informacjami.

Powinieneś wiecznie unikać kupowania kryptowalut w szczytowym momencie bańki na kryptowaluty. Wielu z nas kupuje kryptowaluty w szczytowym momencie w nadziei na śmigły zarobek, i odtąd pada ofiarą szumu bańki tudzież traci swoje pieniądze. Lepiej jest, tak aby użytkownicy przeprowadzili multum badań zanim zainwestowaniem pieniędzy. Zawsze odpowiednio jest umieścić swoje pieniądze w wielu kryptowalutach w zamian jednej, skoro zauważono, że kilka kryptowalut rośnie bardziej, niektóre średnio, o ile inne kryptowaluty idą w czerwonej strefie.

Kryptowaluty, na których wskazane jest się skupić

W 2014 roku Bitcoin posiadał 90% rynku, tudzież reszta kryptowalut posiadała pozostałe 10%. W 2017 roku, Bitcoin później dominuje na rynku kryptowalut, lecz jego udział naraz spadł spośród 90% aż do 38%, natomiast Altcoiny takie podczas gdy Litecoin, Ethereum, Ripple ni stąd ni zowąd wzrosły oraz przejęły gros rynku.

Bitcoin http://www.latanski.pl nieustannie dominuje na rynku kryptowalut, jakkolwiek nie jest jedyną kryptowalutą, którą powinno się zastanowić się w toku inwestowania w kryptowaluty. Niektóre z głównych kryptowalut, które musisz wziąć pod spodem uwagę:

Bitcoin

Litecoin

Ripple

Ethereum

Tron

Civic

Golem

Monero

Gdzie i jak kupować kryptowaluty?

Podczas podczas gdy kilka lat temu nie było bez trudności kupić kryptowaluty, atoli aktualnie użytkownicy mają dużo dostępnych platform.

W 2015 roku, Indie ma dwójka główne platformy bitcoin Unocoin portfel tudzież Zebpay portfel, dokąd użytkownicy mogą kupować a wyprzedawać bitcoin tylko. Użytkownicy muszą nabywać bitcoin z portfela tylko, ale nie odkąd innej osoby. Istniała różność w cenie kupna tudzież sprzedaży, tudzież użytkownicy muszą odpłacić się pewną nominalną opłatę za zakończenie transakcji.

W 2017 roku przemysł Cryptocurrency wzrósł ogromnie, oraz należność Bitcoin wzrosła spontanicznie, zwłaszcza w ostatnich sześciu miesiącach 2017 roku, co zmusiło użytkowników do poszukiwania alternatyw Bitcoin zaś przekroczyło 14 lakhs na rynku indyjskim.

Ponieważ Unodax zaś Zebpay to dubel główne platformy w Indiach, które dominowały na rynku z 90% udziałem w rynku – jaki zajmował się na to samo Bitcoin http://www.trojanowicz.pl. Daje to szansę innym organizacjom na rozwój z innymi altcoinami, a nawet zmusiło Unocoin zaś innych aż do dodania więcej walut aż do ich platformy.

Unocoin, jedna spośród wiodących indyjskich firm zajmujących się kryptowalutami natomiast blockchain, uruchomiła ekskluzywną platformę UnoDAX Exchange gwoli swoich użytkowników, ażeby mogli zajmować się handlem wieloma kryptowalutami pomijając handlu Bitcoinem w Unocoin. Różnica między obiema platformami polegała na tym, iż Unocion zapewniał natychmiastowe zakup a sprzedaż lecz wciąż Bitcoinów, w trakcie kiedy na UnoDAX użytkownicy mogą złożyć zamówienie na dowolną dostępną kryptowalutę zaś jeśliby pasuje niewiasta do odbiorcy, zlecenie zostanie zrealizowane.

Inne główne giełdy dostępne aż do handlu kryptowalutami w Indiach owo Koinex, Coinsecure, Bitbns, WazirX.

Użytkownicy muszą otworzyć konto w każdej z giełd, rejestrując się za pomocą adresu e-mail oraz podając dane KYC. Gdy ich konto zostanie zweryfikowane, jest dozwolone nawiązać handel monetami ich wyboru.